Vánoční turnaj ve stolním tenisu - 12. 12. 2015

Přidáno: 7. dubna 2016

Autor: Ing. Jan Meloun, starosta SDH obce Spojil

K tradicím vánočního období v naší obci patří již mnoho let také jedna sportovní událost, kterou je vánoční turnaj ve stolním tenisu. Náš Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s obcí Spojil letos uspořádal již jubilejní 10. ročník. V sobotu 12. prosince kolem 14,00 hod. se sešlo k prezenci v klubovně spojilského sportovního areálu 12 hráčů v mužské kategorii, 4 hráčky v ženské kategorii a 3 děti.

Z důvodu velkého množství hraných zápasů bylo nutné přidat ještě druhý pingpongový stůl do prostoru klubovny, aby se mohlo hrát současně na dvou frontách – v tělocvičně pánové a v klubovně pak dámy a spojilská dítka. Zápasy byly hrány pro všechny kategorie tradičně na 2 vítězné sety a tzv. male skóre – tj. každý set měl 11 míčků a podání se střídalo po dvou míčcích. Ženy a děti hrály systémem každý s každým. Herní systém v mužské kategorii byl takový, že byly rozlosovány tři základní skupiny A, B a C po čtyřech hráčích, v nichž hrál každý s každým. Ve finálových zápasech se pak utkali všichni vítězové těchto tří skupin také systémem každý s každým a vítěze pak určil tradičně poměr vyhraných zápasů a případně ještě uhrané skóre. Po celé odpoledne a večer zde vládla příjemná sportovní atmosféra a diváci především z řad v danou chvíli odpočívajících hráčů pravidelně přecházeli mezi tělocvičnou a klubovnou, aby mohli shlédnout zápasy všech tří kategorií. V průběhu turnaje nebyla nouze o napínavé momenty i některé humorné chvíle, které komentovali jak sami hráči, tak občas i publikum. Mužské finálové zápasy pak byly skutečně velmi zajímavou podívanou, protože někteří hráči byly opravdu hodně vyrovnaní. Aby byli naši sportovci při namáhavých výkonech dostatečně občerstveni, byl pro ně zdarma zajištěn stálý přísun nealkoholických nápojů. Zájemci si mohli dopřát i pivko či něco dobrého na zub z klubové kuchyně, především dobroty z probíhajících vepřových hodů.

O půl šesté večer proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů, kteří obdrželi od našeho hasičského sboru krásné poháry a od obce Spojil a paní starostky diplomy a poukazy na občerstvení v klubovně, od dalších sponzorů také i trička. Vítězové prvního místa mužské a ženské kategorie dostali tradičně ještě velké putovní poháry, na kterých bude zapsáno jejich jméno. Dále pro vítěze mezi muži byla navíc jako speciální cena lahev šampaňského věnovaná starostou SDH a dětský vítěz dostal nealkoholické dětské šampaňské. Krásný dort ve tvaru ping pongového stolu se síťkou, pálkami a míčky věnovala všem vítězům jako speciální cenu obec Spojil a vytvořila jej Hanka Hartmanová. Šampaňské i dort byly vzápětí zkonzumovány všemi účastníky turnaje. Zajímavostí letošního ročníku byla obhajoba loňského zlata Petrem Dvořákem, který tak zároveň již dosáhl třetího víťezství v řadě. Rovněž v ženské kategorii se podařilo Sabině Roztočilové obhájit loňské zlato a opět zvítězila nad všemi soupeřkami jako nejmladší v této kategorii. Taktéž stříbrní medailisté Honza Volše a Jana Netušilová zopakovali loňské stříbro.

Pořadí vítězů:

Mužská kategorie

  • 1. místo – Petr Dvořák
  • 2. místo – Jan Volše
  • 3. místo – Tomáš Záleský

Ženská kategorie

  • 1. místo – Sabina Roztočilová
  • 2. místo – Jana Netušilová
  • 3. místo – Radka Nedvědová

Dětská kategorie

  • 1. místo – Jakub Kučera
  • 2. místo – Jitka Kučerová
  • 3. místo – Míša Kučerová

Všem účastníkům turnaje i divákům se letošní ročník velmi líbil a užili si při něm krásné sportovní odpoledne, na které pak navázalo velmi příjemné sousedské posezení až do pozdního večera. Nezbývá než opět vyzvat všechny naše spojilské sousedy, aby stolní tenis pilně trénovali v našem sportovním areálu i pro příští jubilejní ročník tohoto oblíbeného turnaje.